Germicidní zářič      

 

Germicidní lampa desinfekční lampa pro přímé ozařování.  Baktericidní krátkovlnné ultrafialové záření slouží k účinné sterilizaci vzduchu, tekutin a povrchu předmětů. Voda a jiné tekutiny jsou poloprůchodné. Pevná tělesa absorbují záření na povrchové vrstvě.
Sterilizační zářič emituje UV záření vysoké intenzity, které spolehlivě zničí naprostou většinu bakterií, virů, spor, plísní, mikroorganismů nebo kvasnic, řas, trepek, protozoa… Paprsky jsou absorbovány konkrementy a nukleovými kyselinami a DNA se trvale poškodí nebo zničí. Filtrační sklo omezuje tvorbu ozonu o vlnové délce 185nm a vnitřní povlak omezuje degradaci užitečného UV-C záření. 
 

Použití germicidní lampy:Dezinfekce a sterilizace vzduchu, tekutin a povrchu například v potravinářství, farmacii, výrobě, výzkumu, vědě, gastronomie, hotelnictví, zdravotnictví (hospitalizace, operace), kosmetice, chovatelství, pěstitelství,veřejné úřady, technologické úseky, kuchyně, čekárny, relaxační místnosti, systémy na úpravu pitné nebo odpadní vody, nářadí, přístroje, stroje, toalety, bazény, klimatizace, skladu, aseptické zony, balící materiály a všude kde je kladen důraz na čistotu…
 

Umístění germicidní lampy:Provedení umožňuje montáž svítidla na stěnu (držáky), do lištového systému nebo do stropu pomocí dodaných řetězů.
 

Výhody germicidní lampy:- minimální provozní náklady oproti vyzářenému výkonu
- jedná se o fyzikální proces dezinfekce a do vzduchu se nevnášejí žádné chemikálie
- nevznikají žádné toxické vedlejší produkty dezinfekce což příznivě ovlivňuje životní prostředí

!Bezpečnostní upozornění!:
Zářiče smí být provozovány pouze v místnostech, kde po dobu ozařování nejsou přítomny osoby, zvířata či rostliny.

Záření těchto výbojek může způsobit zánět očních spojivek nebo popáleniny pokožky, označeno výstražným upozorněním na záření typu UV-C.