Topné desky

Jsou navrženy především pro potřeby chovatelů psů a koček. Je však možno je použít i ostatními chovateli jako výhřevné podložky pod nebo do nádrží. Při jejich konstrukci bylo vycházeno ze zkušeností, kdy někteří chovatelé nesprávně instalovali topné rohože, nebo si s jejich umístěním nebyli jisti. Docházelo pak ke zničení rohoží zvířaty nebo k jejich přehřívání vlivem použití nevhodných materiálů a absence regulace.

Topná deska je zhotovena z topného kabelu a polypropylenových desek PP-H. Umístění topného kabelu mezi PP-H desky je provedeno uložením do vyfrézované drážky, do které se zapustí topná část topného kabelu + spojka. Obě desky jsou spolu mechanicky spojeny snýtováním trhacími nýty.

Desky se standardně zhotovují ve 2 výkonových řadách o plošném výkonu přibližně 150 W/m2 a 300 W/m2. Topné desky o plošném výkonu 150 W/m2 jsou určeny např. jako topné podložky pod zvířata, apod. Jejich povrchová teplota je o cca 10 - 15°C vyšší než teplota okolí. Tzn. při teplotě okolí 20°C bude povrchová teplota desky přibližně 35°C. Desky s plošným výkonem 300 W/m2 jsou určeny např. pro inkubátory, odchovny, psí boudy, apod. Povrchová teplota je o cca 30°C vyšší než teplota okolí. Vzhledem k vysoké teplotě nejsou tyto desky určeny k přímému kontaktu se zvířaty. Pro prodloužení životnosti a zvýšení spolehlivosti vytápění se doporučuje použití vhodné teplotní regulace, např. termostatem.

Při použití pod zvířata nezakrývejte desky vícenásobnými vrstvami z tepelně izolačních materiálů (deky, koberce, apod.). Pro správnou funkci postačuje jedna vrstva slabé přikrývky. Umístění je možné v libovolné poloze – na podlahu, stěnu i strop, libovolnou stranou do vyhřívaného prostoru. Je však třeba dbát toho, aby přívodní šňůra byla mimo dosah zvířat a nebyla mechanicky namáhána. Pro připevnění lze použít vruty nebo jiný spojovací materiál skrz nýty, popř. je možno připevnění i v ose nýtů po obvodu desky. Mimo tento prostor (cca 2cm od kraje desky) je jakékoliv mechanické narušování povrchu nepřípustné.

 

Vyrabí firma  

www.terarus.com  

Výroba na zakázku.

Jelikož jsme výrobci, jsme Vám schopni nabídnout řešení dle vašich požadavků:
topné kabely libovolných výkonů a délek a pro různé aplikace (ochrana potrubí, podlahové vytápění, ochrana proti sněhu, apod.)
topné rohože, desky a kameny požadovaných rozměrů a výkonů
terarijní pozadí, úkryty, atd.

 

 

Plošný výkon 300 W/m2

Plošný výkon 300 W/m2

Pro inkubátory, odchovny, psí boudy, apod.
S termostatem

S termostatem

S možností regulace povrchové teploty
Plošný výkon 150 W/m2

Plošný výkon 150 W/m2

Topné podložky pod zvířata, apod.