Pletivo na voliery

Vhodné pletivo na voliery pro exoty.

Svařovaná síť 10,6x10,6/0,9 váha(1.2kg/Bm)
běžné metry, 

Dostatečně husté svařované pletivo zabraňující hlodavcům vniknutí do volier kde nejen užírají našim mazlíčkům krmení, ale přináší i různé nemoci. Otvor oka je 1cm x 1cm, precizně svařené body vylučují možnost najít skulinku mezi dráty. Použití jak pro naprostou drobotinu tak i pro středně velké ptáky, kteří mají díky velkému počtu drátů problém se do pletiva zobákem dostat a začít jej rozplétat. Uspěšně použito při chovu papoušků červenokřídlých.
Svařovaná síť 12.7x12.7/1.05 (váha 1.2Kg/Bm)
běžné metry, 

Jedny s nejvíce používaných velikostí ok s vžitým označení 13*13mm, oproti běžně dodávaným sítím je zde použito silnějšího drátu, aby naše opeřené miláčky nelikvidovali miláčci chlupatí. Suprové pletivo hodící se k chovu papoušků o velikosti Korely i andulek.
Svařovaná síť 16x16/1,2mm(váha 1.25Kg/Bm)
běžné metry, 

Nejčasteji používané pletivo pro stavbu voliér. Rozměry čtvercového oka 16 x16 mm, již podstatně silnějším drátem 1,2mm!! Odvinutý běžný metr z 1m široké role má váhu 1,2Kg.
Zinkováno po svaření. Oproti čínským pletivům jsou zde však sváry provedeny velmi přesně a pevně. S pletivem těchto rozměrů se snad setkal každý chovatel, svařovaná síť použitelná ve většině případů a které se začalo hojně používat místo šestihranných králičích pletiv.
Svařovaná síť 19x19/1,4mm( váha 1.6Kg/Bm)
běžné metry, 

Univerzální pletivo často nahrazované pletivy o slabší síle drátu, právě síla použitého drátu dělá s tohoto typu sítě ideální pletivo s dostatečnou odolností jak proti uníku s klece ven, tak i proti vniknutí škodné zvenčí. Kvalita povrchové úpravy zaručuje dlouhou životnost a odolnost povětrnostním podmínkám, v neposlední řadě preciznost velikosti svařených ok dodá ten správný estetický vzhled.
Chov.sítě - EU

svařovaná síť 25,4x50,8/2,05 ZN (váha 1,6kg/Bm), obdélníková oka, pozink po svaření.NOVINKA zavedeno pro zvýšený zájemze strany chovatelů, Papoušek jde mnohem lépe pozorovat protože ve výhledu nebrání množství drátu.VODOROVNÝ OBDÉLNÍK !!!

 
Mříže

Při nákupu klece vybíráme takový typ, aby měl pro náš druh ptáka dostatečně silné mříže. Je samozřejmé, že papoušek bude potřebovat mnohem silnější mříže či pletivo než třeba kanárek. Také vzdálenost mříží a šířka ok pletiva je důležitá. Pokud jsou mříže příliš daleko od sebe či jsou-li oka příliš zaoblená, bude pták chtít prolézt ven a může si v nich zaklínit hlavičku. Drobní exotičtí ptáci nepatří do klece speciálně vyrobené například pro agapornise a naopak agapornise bychom neměli chovat v kleci pro velké papoušky. S ohledem na sílu mříží či pletiva nepatří velcí, silní papoušci do klece nebo pokojové voliéry pro drobné exoty, i kdyby šlo o velmi prostornou klec. Abychom předešli otravě, vybereme si klec nebo pokojovou voliéru s mřížemi, které jsou galvanizované, chromované nebo natřené trvanlivým lakem bez obsahu olova. Aby si ptáci neporanili ocas, zvolíme raději zakulacené mříže namísto například klece z drátů do sebe zapletených. Dále dáváme pozor, aby z klece nevyčnívaly žádné ostré výčnělky, o které by se pták mohl poranit. Na mřížích nesmějí být také připevněné ozdůbky. které by mezi mřížemi vytvářely příliš úzký prostor. Aktivní šplhavci by si totiž v těchto mezírkách mohli vzhledem k hladkému povrchu mříží při-skřípnout prsty. Téměř všichni ptáci z čeledi papouškovitých (Psittacidae) rádi šplhají. Proto jim pořídíme klec, kde jsou mříže z velké části vedeny horizontálně. Tito ptáci jsou také velice inteligentní a mohli by si jednoho dne sami otevřít dvířka klece. Proto na dvířka klece u papoušků raději upevníme zvláštní zámek.